niedziela, 3 lipca 2016

"Portrety dzieci"

 Dzieci są szczęściem,uśmiechem dla każdego człowieka.
Dzięki nim świat staje się piękniejszy i jest pełen niesamowitego blasku ;) Ich emocje są zawsze szczere i prawdziwe,gdyż niczego nie udają. Dzieciństwo powinno być dla nich zawsze beztroskie
  Moja miłość do portretowania dzieci rozpoczęła się od podziwiania pięknych portretów wspaniałej malarki,wizażystki i gobeliniarki Danuty Muszyńskiej-Zamorskiej.
Do dzisiaj posiadam kilka pocztówek i mam przed oczami jej piękne dziecięce prace m.in " Dziewczynkę z gołębiem","Dziewczynkę z różą","Krakowiankę" czy "Dziewczynkę z kwiatkiem we włosach".


 Dzisiejszy wpis to małe podsumowanie moich dotychczasowych portretowych dokonań w tej dziecięcej dziedzinie;)
Zauważyłam,że w mojej kolekcji jest najwięcej prac wykonanych ołówkiem i cienkopisem,ale zaczynam coraz częściej sięgać po kolor.Czego przykładem może być moja najnowsza praca-portret małej Mayi Ireny Wada.
 Moje dziecięce zbiory powoli się rozrastają i mam nadzieję,że tak będzie dalej.Rysowanie uśmiechniętych buzi to naprawdę prawdziwa przyjemność-dająca wiele pozytywnych wrażeń.

5 komentarzy:

 1. Przesliczne rysunki - zarówno te kolorowe jak i czarnobiałe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie rysujesz, masz duży talent ;)
  zwyklekreskinapapierze.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Twoje rysunki są wspaniałe! Nie mogę się napatrzeć w te piękne, niewinne oczka:)

  Pozdrawiam, Klaudek z
  www.sagaoludziachlodu-rysunki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. piękne portrety! widać, że rysujesz je z miłóścią i pasją. bardziej podobają mi się prace w kolorze, są takie wyrazise, że tak powiem. ołówkowe jednak też są niczego sobie. do tego śliczna ozdoba zdjeć, dodająca klimatu. twój blog bardzo mi się spodobał i zostanę tu na dłużej.
  dariavaria.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. też mam jej pocztówki :D
  a w twoich rysunkach jestem zakochana <3

  OdpowiedzUsuń

Pages - Menu